Izgalmas magyar és külföldi előadások várják az érdeklődőket az idei 15. alkalommal megrendezett L1danceFest 2016 kortárs táncszínházi fesztiválon: szeptember 13-tól 10 napon át, több budapesti helyszínen 52 nemzetközi színvonalú előadást láthatunk.

unnamed

Ezúttal amerikai, angol, ausztriai, belga, cseh, dán, francia, izraeli, japán, lengyel, magyar, német, norvég, orosz, olasz, szlovák művész képviselteti magát.

10 nap alatt 52 előadás, beszélgetések, kiállítások, koncertek, workshopok várják a közönséget.

Emeli a fesztivál művészi értékét a hazai divatszakma is, a házigazdák mindennap más magyar divattervező ruháit viselik. Az idén Artista, Barbro Design, Manier, Mei Kawa, Romani,  Zagabo, TiCCi Rockabily Clothing egyedi női és férfiruha-kreációiban láthatjuk őket.
Helyszínek:

Bakelit MAC, CEU (Central European University), Magyar Táncművészeti Főiskola, MAMŰ Galéria, MU Színház, Műhely Alapítvány–Trafó stúdió, Nemzeti Táncszínház–Marczi Közösségi Tér, RS9+ Vallai Kert, Szlovák Intézet Budapest Galériája

“Nagykövetként az egyik legfontosabb feladat a kultúra népszerűsítése, hiszen ez által lehetőség nyílik arra, hogy az ország legmélyebb lelkülete megnyilatkozzon – többféle értelemben is. Amikor 4 évvel ezelőtt Dánia nagyköveteként Budapestre érkeztem, egyik legelső élményem egy dán együttes előadása volt, az L1danceFest programjaként. Csodálatos élmény volt, melynek köszönhetően szorosabbá vált a kapcsolat, illetve az együttműködés a budapesti dán nagykövetség és az L1 Egyesület között.  A tánc engem mindig szórakoztat, mindig inspirál, és mindig újfajta kifejezési formákat fedezek fel általa. Ladjánszki Márta és az L1 Egyesület nagyszerű, vérbeli professzionalizmust képviselő együttműködő partnereink. Csak a legjobbakat kívánom nekik a munkájukhoz – és bízom benne, hogy a dán társulatok a jövőben is részét képezhetik majd ennek a csodálatos rendezvénynek, az L1danceFest-nek.”
Tom Nørring, Dán Királyi Nagykövetség, nagykövet 2012-2016 (2016 szeptemberétől Ausztráliában folytatja tevékenységét)

Online programfüzet:
https://issuu.com/l1dancefest/docs/l1dancefest2016_pe_kulonszam_final_ 

PROGRAM

Szeptember 13. (kedd)

13.30 CEU Christine BORCH (DK) From the forest to the sea
14.00 – 18.30 CEU Collectivity/Responsibility/Performativity Szimpózium 1. nap (ingyenes, előzetes regisztrációval látogatható, angol nyelven)
19.00 CEU Oleg SOULIMENKO (RUS/A) & Jasmin HOFFER (AT) Songs and Stories (ingyenes)

Szeptember 14. (szerda)

14.00 – 18.30 CEU Collectivity/Responsibility/Performativity Szimpózium 2. nap (ingyenes, előzetes regisztrációval látogatható, angol nyelven)
16.15 CEU T.BALI/ROSINFLUX (H) Hanginstalláció (ingyenes)
19.00 CEU Dame de Pic/cie. Karine PONTIES (FR/BE) Havran (ingyenes)

Szeptember 15. (csütörtök)

14.00 – 19.10 CEU Collectivity/Responsibility/Performativity Szimpózium 3. nap (ingyenes, előzetes regisztrációval látogatható, angol nyelven)
20.30 RS9+ Vallai Kert Dominik GRÜNBÜHEL (AT) & Luke BAIO (GB) Ohne Nix

Szeptember 16. (péntek)

11.00 – 13.00 Trafó Stúdió Tomáš MORÁVEK (CZ) fény-workshop
13.30 – 15.00 Trafó Stúdió ZENON Dance Company (USA) repertoár táncóra
15.00 – 16.30 Trafó Stúdió jaro viňarský (SK) kortárs táncóra
17.30 MAMŰ Test-Vonal kiállítás kurátor: KOROKNAI Zsolt DLA (H) kiállítás-záró

Valencia JAMES (BDS) AI_am projekt

HARSÁNYI Réka & SZŰCS Dóra Ida (H) Születés

KOROKNAI Zsolt & LADJÁNSZKI Márta (H) Szinguláris Rezonancia Performansz

HORVÁTH Helén Sára (H) Transzcendens, média alapú spirituális grafikák

19.00 RS9+ Vallai Kert Cédric DUPIRE & Gaspard KUENTZ (FR) We don’t care about music anyway filmvetítés (ingyenes)

Szeptember 17. (szombat)

11.00 – 16.00 Trafó Stúdió Tomáš MORÁVEK (CZ) fény-workshop
16.30 – 18.30 Trafó Stúdió VASS Imre (H) Táncra várva kurzus
19.00 RS9+ Vallai Kert John HEGRE (NO) Koncert / Céline LARRÈRE (FR) & John HEGRE (NO) Average Bastards (ingyenes)

Szeptember 18. (vasárnap)

11.00 – 15.00 Trafó Stúdió Tomáš MORÁVEK (CZ) fény-workshop
15.00 – 16.30 Trafó Stúdió BAKÓ Tamás (H) kortárs táncóra
16.30 – 18.30 Trafó Stúdió Tami LEBOVITS (IL) In connection táncóra
19.00 RS9+ Vallai Kert KOVÁCS Gerzson Péter/Tranzdanz & ÁGOSTON Béla (H) A csárdás-ápolás művészete

Szeptember 19. (hétfő)

17.00 RS9+ Vallai Kert ZIGGURAT Project (H) Floating munka-bemutató
18.30 MU Színház Céline LARRÈRE (FR) Papalačinke
19.00 MU Színház L1 Egyesület (H) LÚDBŐR catwalk bemutató
20.30 MU Színház FEKETE Péter Géza (H) & VARGA Zsolt (H) és barátai concert

Szeptember 20. (kedd)

16.30 Szlovák Intézet Budapest Roland SZABO (SK/H) L1danceFest – My point of view fotókiállítás-megnyitó
18.30 MU Színház KOVÁCS Kata (H/D) Blond Lady performance
19.00 MU Színház showcase program 1

JOBBÁGY Bernadett & KERTÉSZ Endre (H) A Way Inside

ZENON Dance Comp. (USA) my very empty mouth

Uri SHAFIR (IL) The Koloklum

PATAKY Klári Társulat (H) we live happily részlet

tanzfuchs produktion/Barbara FUCHS (D) Ariel’s world bemutató előtti részlet

VerTeDance/Halka Třešňáková (CZ) Heroine West bemutató előtti részlet

Valencia JAMES (BDS) Between the World and Me bemutató

Szeptember 21. (szerda)

18.30 Bakelit MAC KOVÁCS Kata (H/D) Blond Lady performance
19.00 Bakelit MAC showcase program 2

Ruri MITO (J) workshop-bemutató

Martine PISANI (FR) Jardin et Travaux részlet

Francesca FOSCARINI (IT) Grandmother

Chris LEUENBERGER (CH) & Matthew ROGERS (USA) Desire & Discipline bemutató előtti részlet

SZENTE Borbála (H/D) & Beto REA (MEX/D) Suspension bemutató

two-women-machine-show (DK) A solo for the Duo munkabemutató részlet

BERGER Gyula/ZÉRÓ BALETT (H) Spiral Inputs bemutató előtti részlet


Szeptember 22. (csütörtök)

16.30 NTSZ–Marczi Közösségi Tér Talking through V4+ nyitott beszélgetés
18.30 NTSZ–Marczi Közösségi Tér KOVÁCS Kata (H/D) Blond Lady performance
19.00 NTSZ–Marczi Közösségi Tér showcase program 3

Daniel RAČEK & Anna SEDLAČKOVÁ (SK) The Elegance of Quantum Bunny részlet

Ruri MITO (J) Matou

GÓBI Rita (H) & Andrea MILTNEROVÁ (CZ) Counterpoint bemutató részlet

BLASKÓ Borbála (H) Hekabé részlet

HARASZTI-ZWIEP Adrienn (H) Kifordítva

Nadar ROSANO (IL) Red Belt

21.30 EMELJÜK POHARUNKAT! FESZTIVÁLZÁRÓ KOCCINTÁS

 

KÍSÉRŐ PROGRAMOK

Szeptember 6–20. two-women-machine-show (DK) A Solo for the Duo című új bemutatóján dolgozik az L1 Egyesület rezidenseként
Szeptember 12–20. Ruri MITO (J) műhelymunka (zártkörű – előzetes jelentkezéssel látogatható)
Szeptember 12–22. 21.00-24.00 Jurányi Inkubátorház Kert Kiégő Izzók (H) FACE 2.1
Szeptember 14–16. MAMŰ Test-Vonal kiállítás kurátor: KOROKNAI Zsolt DLA (H)
Szeptember 14. 11.00 – 13.00 MTF Kazinczy NANOHACH/Michal ZÁHORA (CZ) kortárstánc kurzus és DEVOID stúdió-prezentáció
Szeptember 15. 10.00 – 13.00 VDP? (Visegrad Dance Platform?) konferencia (zártkörű)
Szeptember 20 – október 14. Szlovák Intézet Budapest Roland SZABO (SK/H) L1danceFest – my point of view fotókiállítás